Temos Archyvai: Naujienos

Robertos Bliujūtės pirmoji keramikos darbų paroda

Roberta Blijūtė (1 kl.) keramika susidomėjo šeimų šventės metu prie Danės upės išvydusi keramikos studijos „Žiezdrė“ stendą. Čia ji pirmą kartą į savo rankas paėmė molį ir suprato, kad nori lankyti keramikos užsiėmimus, todėl iš karto pasinėrė į keramikos studijos veiklą, mokėsi lipdyti ir svarbiausia – žiesti.

Jaunoji autorė „Žiezdrę“ lanko dar tik pirmus metus, bet spėjo pasiruošti ir pirmajai savo parodai, kurioje labiausiai atsispindi optinio meno požymiai. Nors optinis menas daugiausiai yra taikomas tapyboje, bei video darbuose, Roberta sugebėjo kai kuriuos optinio meno principus pritaikyti ir savo keramikos darbuose. Naudodama tik kelias spalvas – juodą, baltą bei mėlyną, bei linijų įvairovę, Robetra savo darbuose sukuria optines iliuzijas, kurios kartais ramina, kartais apgauna akis. Todėl jos darbai iš kitų bendraamžių išsiskiria branda, bei išskirtiniu požiūriu į keramiką.

_DSC8282

Roberta lankė ”Volungėlės” darželį, kurio specifika – etnokultūros vertybių priėmimas ir perdavimas taip pat ugdoma meninė vaikų saviraiška. Roberta vaidino, deklamavo, dainavo darželio ansamblyje, lankė krepšinį, mokėsi dirbti su šiaudu. Molio studiją lankė kiti vaikai, tad slapta svajonė išbandyti ir tai – išliko iš darželio laikų ir pagaliau molio paslaptys veriasi, padedant keramikos studijai ”Žiezdrė” vadovėms Sandrai Bradauskienei ir Vidai Daukšienei.

Be keramikos pamokų, Roberta nuo 2014 m. rugsėjo lanko dailės studiją ”Guboja”, jos pirmoji piešinių paroda parodyta 2015 m. pavasarį darželyje ”Volungėlė”.

2015 m. balandis ”Giest lakštingalėlis” laureatė su muzikos mokytojos R. Budinavičienės parengtu vaikų ansambliu iš l/d. ”Volungėlė”.

2015 m. gegužė skaitovų konkurso ”Lietuviško žodžio šviesoje 2015” laureatų apdovanojimų šventėje pasirodė kartu su ”Inkariukų” grupe šokio kompozicijoje pagal Vytauto V. Landzbergio ”Žvaigždė puodynėj”. Šokių studija ”Inkarėlis”, mokytoja E. Zubrickienė.

Antri metai lanko dailės studiją ”Guboja”, mokytoja Regina Plotnikovienė. Šiuo metu Robertos darbelis eksponuojamas miniatūrų parodoje Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje, L. Rėzos g. 3a.

Nuo 2016 m. vasario lanko Klaipėdos etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblį ”Kuršiukai”, vadovai Gabija Kochanskaitė ir Alvydas Vozgirda. Intensyviai ruošiasi tarptautiniam vaikų ir jaunimo folkloro festivaliui “Aš pasiejau vėinā popā”, kuris įvyks Telšiuose birželio 16-19 d. ir Dainų šventei 2016 Vilniuje.

 

Parodos atidarymas Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje, II a. fojė prie aktų salės. Varpų g. 3.

2016 05 20, 12:45

 

Keramikos mokytoja Sandra Bradauskienė

Emilijos Zakarauskaitės paroda „Dekoruoti keramikos dirbiniai“

Emilija Zakarauskaitė 7 kl. mokosi Simono Dacho progimnazijoje. Keramikos studiją „Žiezdrė“ lankyti pradėjo 2015 metais rugpjūčio pabaigoje. Prieš tai Emiliją lankė dailės studiją ir atsineštas žinias tiesiogiai perteikė į molį. Jaunajai autorei labai patinka grafika, todėl ji sukūrė savitą būdą lėkštėms dekoruoti. Naudodama paprastas priemones ji sugeba perteikti sudėtingus piešinius į keramikos dirbinių paviršių.

„Dekoruoti keramikos dirbiniai“ – pirmoji autorinė keramikos darbų paroda, kurioje eksponuojami 2015 -2016 mokslo metais, keramikos studijoje „Žiezdrė“ sukurti darbai. Emilija daug dėmesio skiria grafinai ir darbų dekoravimui. Ji ne tik piešia ant molio, bet ir kuria video filmukus, kuriuose galima stebėti Emilijos darbo procesą. Savo sukurtus fimukus, bei keraminius dirbinius autorė fotografuoja ir seda į socialinius tinklapius. Idėjų semiasi iš savo aplinkos, gyvenimo, patirtų įspūdžių bei kelionių. Paklausta kodėl jos darbuose dažnai galima aptikti linksmus veidukus Emilija atsako: „Kadangi emoji’us dauguma žmonių žino, ir naudoja, ir man patinka tai, kad su jais tu pagyvini savo tekstą, išreiški emociją, ir šiaip, jie yra gražūs“.

Jaunosios kūrėjos darbus išvysite Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje, Kuršių a. 2/3, mokyklos bibliotekoje. Parodos atidarymas gegužės 9 d. 10:40

Mokytoja Sandra Bradauskienė

Reportažas iš ikimokyklino amžiaus vaikų keramikos darbų paros – konkurso „Keramikų pavasaris“

Praeitą savaitę, balandžio 28 dienos rytą, Klaipėdos viešosios bibliotekos „Pempininkų“ skyrius prisipildė ikimokyklinio amžiaus vaikų keramikos mylėtojais ir gerbėjais. Čia jau antrą kartą buvo atidarytą ikimokyklinio amžiaus vaikų keramikos darbų paroda „Keramikų pavasaris“. Parodos kuratorė ir organizatorė, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro, keramikos studijos „Žiezdrė“ vadovė – metodininkė Vida Daukšienė, džiaugėsi, kad Klaipėdoje atsiranda vis daugiau darželių, kuriuose sudaromos galimybės lipdyti iš molio ir kvietė prisijungti prie šios puikios akcijos.

Ši paroda organizuojama sekant Estijos pavyzdžiu, kurioje ikimokyklinio amžiaus vaikai iš molio lipdo jau 50 metų. Tai daroma siekiant suteikti kuo geresnes ugdymo bei vystymosi sąlygas. Keramikos teikiama nauda jau seniai žinoma visame pasaulyje, todėl kviečiame nebūti abejingiems ir įvesti keramiką į kasdienius darželių užsiėmimus bei pamokėles.

Šiais metais ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokinių darbai išsiskyrė gausa, temų, atlikimo technikų  įvairove, bei sudėtingumo lygiu. Komisijos nariams užduotis buvo labai sudėtinga, nes reikėjo išrinkti tik tris nugalėtojus.  Komisijos pirmininkas Raimondas Prikockis didžiausią dėmesį kreipė į darbo individualumą, temos išskirtinumą ir pabrėžė mokytojo, kaip technikos žinovo svarbą: „Mokytojas pats turi suprasti kaip galima daryti, kad galėtų tinkamai paaiškinti ir parodyti mažam vaikui“.  Keramikė Giedrė Vikšnaitė taip pat norėtų, kad darbai būtų labiau tecniškai atlikti, siūlo keramiką atskirti nuo tapybos, bet tuo pačiu ir nevaržyti vaikų griežtom taisyklėm. Komisijos narė Romanna Kulik, atvežusi idėją lipdyti visuose darželiuose iš molio, visu kviečia pažinti keramiką, drąsiai lipdyti, mylėti molį ir tobulėti.

Šiemet komisijos narius tiesiog sužavėjo penkiametės Ramunės Pilkaitytės keramikos darbai „Mano mažieji poniai“. Jie išsiskyrė temos originalumu, o mažosios autorės mokytoja Rita Razmienė patvirtino, kad Ramunė visada turi idėjų ir šiuo metu kuria ponių kolekciją. Antrosios vietos laimėtojai tapo „Pelėdžiukų“ grupė ir jų kolektyvinis darbas „Laiveliai“.  Komisijos nariai vieningai sutarė, kad šie laiveliai išsiskiria darnia spalvine gama ir atliko technika, matosi vaiko įdėtas darbas. Trečią vietą iškovojo Pijus Domarkas (6 m.), kurio darbai ryškiai išsiskyrė savo stiliumi, ir spalvine gama. Pijus pernai pirmą kartą dalyvavo „Keramikų pavasaryje“ , visus metus ruošėsi ir kantriai dirbo. Pijau mokytoja Sandra Bradauskienė taip pat tvirtino, kad jam nestinga kūrybinių įdėjų, labai mėgsta dirbti savarankiškai ir kurti iš molio tai kas jam yra įdomu ir aktualu.

Parodos atidarymo metu koncertavo Klaipėdos regos ugdymo centro vaikučiai. Visi dalyviai gavo padėkas ir keramikos studijos „Žiezdrė“ prizus. Saldumynais vaišino Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras. Parodoje dalyvavo: Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Žuvėdra“ keramikos būrelio „Lipdutis“ mokytoja Jurgita Lukminienė ir Živilė Malūkienė, „Mažųjų pasaulis“, Klaipėdos lopšelio – darželio „Volungėlė“ ir mokytoja Neringa Minkevičienė, Klaipėdos lopšelis – darželis „Kregždutė“ ir mokytojos Elena Kruvelienė, Žydrūnė Rusienė, Neringa Minkevičienė, Klaipėdos Regos ugdymo centras ir mokytoja Rita Razmienė, Klaipėdos tarptautinė talentų mokykla ir mokytoja Olga Zenova, Klaipėdos lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ ir mokytoja Kristina Matijošaitytė, „Šaltinėlio“ mokykla – darželis ir auklėtoja Marė Bračkienė bei Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ vadovės Vida Daukšienė ir Sandra Bradauskienė.

„Vaikai savo kūrybingumu rodo pavyzdį vyresniems mokiniams. Svarbiausia pažinti save, žmogų ir gamtą“ – kalba keramikas Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys, Raimondas Prikockis.  Paroda veiks iki gegužės 23 d. Klaipėdos viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų skyriuje Taikos pr. 81

_DSC8666

Ramunė Pilkaitytė 5 m. „Mano mažieji poniai“

_DSC8674

„Pelėdžiukų“ grupė „Laiveliai“

_DSC8661

Pijaus Domarko (6 m.) darbų kompozicija

_DSC8682

Komisijos nariai ir parodos kuratorė Vida Daukšienė
_DSC8712

Parodos dalyviai

Autorė Sandra Bradauskienė

 

Eglės Paulauskaitės paroda „Būtybės“

Eglė Paulauskaitė 7 kl. mokosi Balsio menų gimnazijoje. Keramikos studiją lankyti pradėjo 2015 metais rugsėjo mėnesį. Eglė ne tik moka groti violončele, pianinu, bet ji dar ir puikiai piešia. Jaunajai autorei labiausiai patinka dinozaurai, drakonai ir patys įvairiausi gyvūnai. Savo vaizduotės kūrinius dabar jaunoji autorė perkelia į molį ir suteikia jiems visai kitą formatą.

Eglė Paulauskaitė eglės

„Būtybės“ – pirmoji keramikos paroda, kurioje eksponuojami Eglės Paulauskaitės darbai, sukurti 2015-2016 mokslo metais lankant keramikos studiją „Žiezdrė“. Parodoje aiškiai matoma pagrindinė tema kuria ji mėgsta kurti jaunoji menininkė  – būtybės. Drakonai, dinozaurai, fantazijų pasaulio monstrai ir jūros gelmių sutvėrimai  ištrūksta iš autorės vaizduotės ir transformuojasi molio, bet Eglės rankų pagalba. Sunku nepastebėti išraiškingos plastikos, subtiliai derinamų spalvų ir konstravimo technikų žinių pritaikymo. Kūrybinio proceso metu Eglė visada susikaupusi  ir kruopščiai dirbanti, nepritrūkstanti idėjų ir fantazijos.

Keramikos mokytoja Sandra Bradauskienė

Gabijos Martinaitytės paroda „Mano svajonių sparnai“

Gabija Martinaitytė mokosi Šaltinėlio mokykloje 4 klasėje. Keramikos studiją „Žiezdrė“ lankyti pradėjo 2015 – tų metų rugsėjo mėnesį. Atkakliai dirbdama pagal studijos programą greitai pasiekė puikių rezultatų ir savo darbais džiugina visus šeimos narius ir aplinkinius. Gabijai labai patinka piešti, todėl ji puikiai pritaiko dailės studijoje įgytas žinias, derindama spalvas ir kruopščiai dekoruodama savo darbu.

„Mano svajonių sparnai“ – pirmoji autorinė keramikos darbų paroda, kurioje siekiama atskleisti vidinį autorės pasaulį, svajones ir fantazijas, kurios realizuojasi lankant keramikos užsiėmimus. Gabija pamažu tampa profesionalia autore, kuri savo kūryboje sugeba sujungti gamtos, žmogaus ir fantazijomis persipynusius pasaulius, kuriuose karaliauja spalvos ir šilta atmosfera.

Parodos atidarymas Klaipėdos ,,Šaltinėlio“ mokykla-darželis Bangų g. 14  balandžio 14 d. 10:35

Autorė Sandra Bradauskienė

Karolinos Vaitkutės paroda „Molis mano delnuose“

Karolina Vaitkutė mokosi Liudviko Stulpino progimnazijoje 2 klasėje. Keramikos studiją lankyti pradėjo 2015 – ais metais sausio mėnesį. Lipdyti jai labiausiai patinka lėkštes, vazas ir įvairius indus, kuriuos galima lengvai pritaikyti buityje. Taip pat ji mėgsta išbandyti savo jėgas lipdydama sudėtingas pilių konstrukcijas. Keramikos studijoje sukurtais darbais ji puošia ne tik savo namus bet ir visada turi ką padovanoti močiutėms, tetoms ir draugams. Nuo 2015 m. dalyvauja keramikos parodose ir konkursuose.

„Molis mano delnuose“ yra pirmoji autorinė keramikos darbų paroda, kuri apima laikotarpį nuo pirmų dienų keramikos studijoje „Žiezdrė“ iki paskutiniu metu sukurtų  originalių ir stebinančių keramikos darbų. Jaunoji autorė demonstruoja per palyginti trupą laikotarpį įgytas ir kūrybiškai pritaikytas žinias. Parodoje atsispindi vaikams būdingos ir aktualios temos, svajonės ir norai. Savo vaizduotėje sukurtus objektus perkelia į mūsų pasaulį ir dalinasi dar vaikiškais džiaugsmais.

 

Jaunoji autorė gali džiaugtis ir dideliais savo pasiekimais šokio srityje:

2013 m. „Baltic Salsa Show Cup“.

2013 m. Respublikinė aerobikos ir šokių fiesta – 201, Klaipėda.

2013 m. „Augantys talentai  – 2013“ konkursas – festivalis, Klaipėda.

2013 m. „Olimpinė diena – 2013“ Klaipėdos miesto atvirų aerobinės gimnastikos pirmenybės.

2014 m. Klaipėdos miesto atvirų aerobinės gimnastikos čempionato,jaunimo, jaunių, jaunučių,

vaikų pirmenybių „Olimpinė diena – 2014“, Klaipėda.

2014 m. „Vaikai olimpinės gėlės – 2014“ respublikinis sporto ir meno festivalis, Klaipėda.

2015 m. „Vaikai – olimpinės gėlės“ respublikinis sporto ir meno festivalis, 2 vieta, Klaipėda.

2015 m. „Augantys talentai – 2015“ šokių konkursas, Klaipėda.

2015 m. „Veju ritmi“ pirmos vietos laimėjoja porininiuose šokiuose, Liepoja.

 

Kviečiame atvykti ir pasidžiaugti Karolinos Vaitkutės darbais!

Parodos atidarymas Klaipėdos Liudviko Stulpino proginazijoje Bandužių g. 4  balandžio 12 d. 10:35

Autorė Sandra Bradauskienė

Keramikų pavasaris 2016 m balandžio 28 d.

Pavasariui atvykus į mūsų kiemus ir širdis, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras vėl organizuoja ikimokyklinio amžiaus vaikų keramikos darbų parodą – konkursą „Keramikų pavasaris“. Šia paroda siekiama lavinti vaikų kūrybinius bei meninius gebėjimus ir skatinti domėjimąsi keramika. Parodos atidarymas 2016 m. balandžio 28 d. 11val. Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centre (Taikos pr.79/81A).

Parodoje dalyvauti gali  ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai iki 7 metų amžiaus. Darbus atnešti reikia balandžio 26 d. nuo 10.00 iki 17.00 val. į Klaipėdos savivaldybė viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centrą (1-as aukštas). Darbų skaičius neribojamas. Eksponatai gali būti nedegto molio, bet užbaigti ir estetiški. Kiekviena ugdymo įstaiga pateikia Parodos organizatoriams eksponatų sąrašą el. paštu vida.dauksiene@gmail.com ir dvi etiketes (viena etiketė tvirtinama prie eksponato, kita dedama šalia). Sąraše ir etiketėje nurodoma: eksponato pavadinimas, autoriaus vardas, pavardė (didžiosiomis raidėmis) ir amžius, ugdymo įstaiga, grupė, auklėtojos ar vadovo vardas ir pavardė (didžiosiomis raidėmis).

Darbus vertins komisija, sudaryta iš savivaldybės Švietimo skyriaus, dailininkų keramikų, Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centro ir KMSC atstovų. Vertinant darbus, bus atsižvelgta į jų įvairiapusiškumą, estetiškumą, idėjos originalumą. Atidarymo metu geriausių darbų autoriai bus apdovanoti Klaipėdos savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų centro diplomais ir prizais, o dalyviai – KMSC padėkos raštais. Parodos nugalėtojai skelbiami KMSC tinklalapyje www.kmsc.lt .

Parodos koordinatorė – Vida Daukšienė, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ mokytoja –metodininkė, tel. 8 657 92 407, el. paštas vida.dauksiene@gmail.com

Akimirkos iš 2015 metais vykusio „Keramikų pavasario“

_DSC9534

_DSC9810

_DSC9598

_DSC9793

Autorė Sandra Bradauskienė

 

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre praūžė Užgavėnės

Ši šventė nuo seniausių laikų žinoma visoje Europoje, kurios paskirtis išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Jos šaknys yra pagoniškos ir tik vėliau buvo susieta su krikščionybe.  Dar visai neseniai Užgavėnes švęsdavo visi ir kartais išleisdavo anksčiau iš darbo, kad joms būtų tinkamai pasiruošta. Dabar šioje šventėje labiausiai dalyvauja vaikai, kuriems visada smagu persirengti ir smagiai paišdykauti.

Vasario 9 dieną jau nuo 14-tos valandos Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre pradėjo kvepėti blynais. Juos maišė ir visaip gardino keramikos studijos „Žiezdrė“ patys darbščiausi tėveliai, laborantė Kazytė ir savanoriai, kuriems norėjosi prisidėti prie šios linksmos šventės. Senovėje taip pat nuo ankstyvo ryto buvo daug verdama ir kepama, nes per Užgavėnes labai svarbu sočiai valgyti. Sunkesnių darbų niekas nedirbdavo, nes buvo manoma, kad kitu atveju visus metus nebus poilsio ir niekaip nepavyks pabaigti darbų.

_DSC7876   _DSC7880

Paragauti skaniųjų blynų norėjo visi, todėl net eilė buvo nusitęsusi, bet greitosios šeimininkės nepritrūko tešlos ir visus atėjusius pavaišino gardžiais blynais.  Kad būtų patogiau valgyti, netoliese buvo paruoštas stalas, o prie jo visi susėsti galėjo kaip viena didelė šeima. Visą dieną pirmo aukšto foje skambėjo muzika, bėgiojo linksmos čigonės, velniūkščiai ir kiti Užgavėnių personažai. Į šventę linksmai įsiliejo ir vaikų tėvai, kurie mielai sutiko kartu su jais pramogauti. Apie Užgavėnes daug pasakojo Gabija Joknytė, Arija Mėlinauskaitė ir Emilija Zakarauskaitė. Renginio metu buvo atidaryta keraminių, Užgavėnių kaukių paroda, kurią dar galima apžiūrėti Moksleivių saviraiškos centre. Parodoje dalyvavę mokiniai gavo padėkas ir prizus. Šventės metu vaikai buvo apdovanoti už gražiausias, originaliausias kaukes. Taip pat vyko rankų lenkimo čempionatas, kurio rezultatai buvo netikėti! Paaiškėjo, kad stipriausių rankų savininkė yra Gabija Joknytė 7-tos klasės mokinė, kuri jau ne pirmus metus lanko keramikos studiją ir savo rankas stiprina minkydama molį. Vyko virvės traukimo rungtis, kurios metu buvo pasiskirstyta į dvi komandas. Viena komanda atstovavo Pavasarį, o kita – Žiemą. Tradicinės Lašininio ir Kanapinio kovos nebuvo, bet simbolinė kova tarp Žiemos ir Pavasario vyko labai azartiškai. Apie lengvą kovą negalėjo būti nė kalbos, niekas nenorėjo pasiduoti ir kiekvienas virvės traukimo dalyvis stengėsi iš visų jėgų. Taip turėjo būti, kad Pavasaris buvo stipresnis už Žiemą. Pergalė buvo saldi, nes ją iškovoti buvo tikrai sunku. Šiais metais Morė buvo tikra grožio karalienė. Daug kas prie jos fotografavosi, pozavo ir gailėjo… Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre Morės grožiu kiekvienais metais rūpinasi keramikos studija „Žiezdrė“ ir fitotechnologijų būreliai. Vis dėl to, renginio pagrindinis akcentas yra Morės sudeginimas, kuo pasirūpino Kosminio modeliavimo būrelio vadovas Vladimiras Butkinas, kuris saugiai ir greitai pavertė gražuolė Morę į nuodėgulius.

_DSC7948    _DSC7925

Kiekvienais metais Užgavėnės Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre tampa vis didesnės, gražesnės ir spalvingesnės. Šiais metais sulaukėme svečių iš lopšelio darželio „Alksniukas“, kurie atvyko su ryškiomis, linksmomis kaukėmis. Dailės būrelio mokiniai taip pat visus stebino su savo sukurtomis spalvingomis kaukėmis ir Užgavėnių personažais. Didžiulis šurmulys, linksmybės ir pramogos tiesiog ošė visoje mokykloje ir užkrėtė kitus šventiška nuotaika. Lieka tik tikėtis, kad kitais metais ši šventė bus dar smagesnė, įdomesnė ir linksmesnė, nei bet kada anksčiau.

Autorė: Sandra Bradauskienė