Robertos Bliujūtės pirmoji keramikos darbų paroda

Roberta Blijūtė (1 kl.) keramika susidomėjo šeimų šventės metu prie Danės upės išvydusi keramikos studijos „Žiezdrė“ stendą. Čia ji pirmą kartą į savo rankas paėmė molį ir suprato, kad nori lankyti keramikos užsiėmimus, todėl iš karto pasinėrė į keramikos studijos veiklą, mokėsi lipdyti ir svarbiausia – žiesti.

Jaunoji autorė „Žiezdrę“ lanko dar tik pirmus metus, bet spėjo pasiruošti ir pirmajai savo parodai, kurioje labiausiai atsispindi optinio meno požymiai. Nors optinis menas daugiausiai yra taikomas tapyboje, bei video darbuose, Roberta sugebėjo kai kuriuos optinio meno principus pritaikyti ir savo keramikos darbuose. Naudodama tik kelias spalvas – juodą, baltą bei mėlyną, bei linijų įvairovę, Robetra savo darbuose sukuria optines iliuzijas, kurios kartais ramina, kartais apgauna akis. Todėl jos darbai iš kitų bendraamžių išsiskiria branda, bei išskirtiniu požiūriu į keramiką.

_DSC8282

Roberta lankė ”Volungėlės” darželį, kurio specifika – etnokultūros vertybių priėmimas ir perdavimas taip pat ugdoma meninė vaikų saviraiška. Roberta vaidino, deklamavo, dainavo darželio ansamblyje, lankė krepšinį, mokėsi dirbti su šiaudu. Molio studiją lankė kiti vaikai, tad slapta svajonė išbandyti ir tai – išliko iš darželio laikų ir pagaliau molio paslaptys veriasi, padedant keramikos studijai ”Žiezdrė” vadovėms Sandrai Bradauskienei ir Vidai Daukšienei.

Be keramikos pamokų, Roberta nuo 2014 m. rugsėjo lanko dailės studiją ”Guboja”, jos pirmoji piešinių paroda parodyta 2015 m. pavasarį darželyje ”Volungėlė”.

2015 m. balandis ”Giest lakštingalėlis” laureatė su muzikos mokytojos R. Budinavičienės parengtu vaikų ansambliu iš l/d. ”Volungėlė”.

2015 m. gegužė skaitovų konkurso ”Lietuviško žodžio šviesoje 2015” laureatų apdovanojimų šventėje pasirodė kartu su ”Inkariukų” grupe šokio kompozicijoje pagal Vytauto V. Landzbergio ”Žvaigždė puodynėj”. Šokių studija ”Inkarėlis”, mokytoja E. Zubrickienė.

Antri metai lanko dailės studiją ”Guboja”, mokytoja Regina Plotnikovienė. Šiuo metu Robertos darbelis eksponuojamas miniatūrų parodoje Miniatiūrų muziejuje Juodkrantėje, L. Rėzos g. 3a.

Nuo 2016 m. vasario lanko Klaipėdos etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblį ”Kuršiukai”, vadovai Gabija Kochanskaitė ir Alvydas Vozgirda. Intensyviai ruošiasi tarptautiniam vaikų ir jaunimo folkloro festivaliui “Aš pasiejau vėinā popā”, kuris įvyks Telšiuose birželio 16-19 d. ir Dainų šventei 2016 Vilniuje.

 

Parodos atidarymas Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje, II a. fojė prie aktų salės. Varpų g. 3.

2016 05 20, 12:45

 

Keramikos mokytoja Sandra Bradauskienė