Reportažas iš ikimokyklino amžiaus vaikų keramikos darbų paros – konkurso „Keramikų pavasaris”

Praeitą savaitę, balandžio 28 dienos rytą, Klaipėdos viešosios bibliotekos „Pempininkų“ skyrius prisipildė ikimokyklinio amžiaus vaikų keramikos mylėtojais ir gerbėjais. Čia jau antrą kartą buvo atidarytą ikimokyklinio amžiaus vaikų keramikos darbų paroda „Keramikų pavasaris“. Parodos kuratorė ir organizatorė, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro, keramikos studijos „Žiezdrė“ vadovė – metodininkė Vida Daukšienė, džiaugėsi, kad Klaipėdoje atsiranda vis daugiau darželių, kuriuose sudaromos galimybės lipdyti iš molio ir kvietė prisijungti prie šios puikios akcijos.

Ši paroda organizuojama sekant Estijos pavyzdžiu, kurioje ikimokyklinio amžiaus vaikai iš molio lipdo jau 50 metų. Tai daroma siekiant suteikti kuo geresnes ugdymo bei vystymosi sąlygas. Keramikos teikiama nauda jau seniai žinoma visame pasaulyje, todėl kviečiame nebūti abejingiems ir įvesti keramiką į kasdienius darželių užsiėmimus bei pamokėles.

Šiais metais ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokinių darbai išsiskyrė gausa, temų, atlikimo technikų  įvairove, bei sudėtingumo lygiu. Komisijos nariams užduotis buvo labai sudėtinga, nes reikėjo išrinkti tik tris nugalėtojus.  Komisijos pirmininkas Raimondas Prikockis didžiausią dėmesį kreipė į darbo individualumą, temos išskirtinumą ir pabrėžė mokytojo, kaip technikos žinovo svarbą: „Mokytojas pats turi suprasti kaip galima daryti, kad galėtų tinkamai paaiškinti ir parodyti mažam vaikui“.  Keramikė Giedrė Vikšnaitė taip pat norėtų, kad darbai būtų labiau tecniškai atlikti, siūlo keramiką atskirti nuo tapybos, bet tuo pačiu ir nevaržyti vaikų griežtom taisyklėm. Komisijos narė Romanna Kulik, atvežusi idėją lipdyti visuose darželiuose iš molio, visu kviečia pažinti keramiką, drąsiai lipdyti, mylėti molį ir tobulėti.

Šiemet komisijos narius tiesiog sužavėjo penkiametės Ramunės Pilkaitytės keramikos darbai „Mano mažieji poniai“. Jie išsiskyrė temos originalumu, o mažosios autorės mokytoja Rita Razmienė patvirtino, kad Ramunė visada turi idėjų ir šiuo metu kuria ponių kolekciją. Antrosios vietos laimėtojai tapo „Pelėdžiukų“ grupė ir jų kolektyvinis darbas „Laiveliai“.  Komisijos nariai vieningai sutarė, kad šie laiveliai išsiskiria darnia spalvine gama ir atliko technika, matosi vaiko įdėtas darbas. Trečią vietą iškovojo Pijus Domarkas (6 m.), kurio darbai ryškiai išsiskyrė savo stiliumi, ir spalvine gama. Pijus pernai pirmą kartą dalyvavo „Keramikų pavasaryje“ , visus metus ruošėsi ir kantriai dirbo. Pijau mokytoja Sandra Bradauskienė taip pat tvirtino, kad jam nestinga kūrybinių įdėjų, labai mėgsta dirbti savarankiškai ir kurti iš molio tai kas jam yra įdomu ir aktualu.

Parodos atidarymo metu koncertavo Klaipėdos regos ugdymo centro vaikučiai. Visi dalyviai gavo padėkas ir keramikos studijos „Žiezdrė“ prizus. Saldumynais vaišino Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras. Parodoje dalyvavo: Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Žuvėdra“ keramikos būrelio „Lipdutis“ mokytoja Jurgita Lukminienė ir Živilė Malūkienė, „Mažųjų pasaulis“, Klaipėdos lopšelio – darželio „Volungėlė“ ir mokytoja Neringa Minkevičienė, Klaipėdos lopšelis – darželis „Kregždutė“ ir mokytojos Elena Kruvelienė, Žydrūnė Rusienė, Neringa Minkevičienė, Klaipėdos Regos ugdymo centras ir mokytoja Rita Razmienė, Klaipėdos tarptautinė talentų mokykla ir mokytoja Olga Zenova, Klaipėdos lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ ir mokytoja Kristina Matijošaitytė, „Šaltinėlio“ mokykla – darželis ir auklėtoja Marė Bračkienė bei Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ vadovės Vida Daukšienė ir Sandra Bradauskienė.

„Vaikai savo kūrybingumu rodo pavyzdį vyresniems mokiniams. Svarbiausia pažinti save, žmogų ir gamtą“ – kalba keramikas Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys, Raimondas Prikockis.  Paroda veiks iki gegužės 23 d. Klaipėdos viešosios bibliotekos Pempininkų filialo vaikų skyriuje Taikos pr. 81

_DSC8666

Ramunė Pilkaitytė 5 m. „Mano mažieji poniai“

_DSC8674

„Pelėdžiukų” grupė „Laiveliai”

_DSC8661

Pijaus Domarko (6 m.) darbų kompozicija

_DSC8682

Komisijos nariai ir parodos kuratorė Vida Daukšienė
_DSC8712

Parodos dalyviai

Autorė Sandra Bradauskienė