“Žiezdrė” dalyvavo Klaipėdos kariliono festivalyje
Po stebuklingos Joninių nakties Klaipėdoje suskambo nepaprasta varpų muzika. Senamiesčiu žingsniuojantys praeiviai, kurie nepabūgo lietaus, galėjo pasidžiaugti ypatingo instrumento kariliono skleidžiamais garsais. Birželio 24 dieną Klaipėdos koncertų salė antrą kartą surengė Klaipėdos kariliono festivalį. Ypatingas festivalio svečias buvo keramikos studijos „Žiezdrė“ mokiniai, kurie visus norinčius išmokė pasigaminti unikalų, rankų darbo varpelį su šeimos inicialais.
Klaipėdos karilionas (Liepų g. 16) yra vienas iš dviejų Lietuvoje esančių tokio pobūdžio muzikinių instrumentų, tapęs Klaipėdos savitumo simboliu. Šis muzikinis instrumentas turi ne mažą istoriją, o naujasis Klaipėdos karilionas buvo nulietas 2006 metais Olandijoje, „Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje. Jis sudarytas iš 48 naujų lygaus profilio varpų, kurių diapazonas – keturios oktavos. Sunkiausio varpo f1 skersmuo 1163 mm, o svoris – 903 kilogramai. Lengviausio f5 varpo diametras – 182 mm, svoris – 10 kg. Bendras varpų svoris yra apie 5.095 kg. Jie buvo nulieti iš kokybiškos varpų bronzos, kurios sudėtis užtikrina reikalingą tiek mažų ir mažiausių, tiek aukštų dažnių varpų toną. Kiekvienas varpas ne tik savo tonų struktūroje, bet ir derinyje su kitais varpais turi kokybišką skambesį ir tembrą. Pirmą kartą naujųjų varpų skambesį klaipėdiečiai išgirdo per 2006 metų Kalėdas. Pasak karilionininko K. Kačinsko, naujasis karilionas – tai pasaulinio lygio instrumentas.
Užburti neįprastos muzikos koncerto klausytojai galėjo dar labiau atsipalaiduoti, patys darydami varpelius ir susipažindami su keramikos meno paslaptimis. Jiems padėjo Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro keramikos studijos „Žiezdrė“ mokiniai kartu su studijos vadove Vida Daukšiene ir keramikos mokytoja Sandra Bradauskiene. Renginio dalyviai uždavinėjo mįsles tokias kaip: “Neturiu gyvybės, bet garsiai kalbu; turiu ausis, bet negirdžiu; neturiu burnos, bet liežuvis tabaluoja”. Susipažino arba prisiminė lietuvių liaudies patarles ir žinoma labiausia džiaugėsi sukurtais varpeliais. Renginyje nepaprastai aktyviai dalyvavę keramikos studijos „Žiezdrė“ mokiniai šį kartą patys tapo mokytojais ir įsijautė mokydami kitus, pirmą kartą molį minkančius lankytojus. Pasipuošę tradiciniais jau tapusiais studijos rūbais, skrybėlėmis ir Joninių vainikais, vaikai tapo tikra šventės puošmena su kuriais daug kas norėjo nusifotografuoti ir išsisaugoti malonų prisiminimą.
Autorius: Sandra Bradauskienė