Keramikos studijos „Žiezdrė” vasaros užimtumo programa

 

Vasara – neišdildomų nuotykių bei gerų orų metas, tačiau turbūt kiekvienam mokiniui šis metų laikas pirmiausiai asocijuojasi su atostogomis ir galybe laisvo laiko. Vienaip ar kitaip, visi tėveliai skuba pasirūpinti, kad kiekvieno iš jų atžalos savo vasaros atostogas praleistų kuo turiningiau bei smagiau. Vieni tėvai išleidžia savo vaikus atostogauti į kaimą, kiti nutaria pakeliauti kartu su jais, o treti leidžia vaikams leisti laiką, kaip jie išmano. Tačiau ko gero įdomiausia veikla patiems vaikams yra vasaros stovyklos, kuriose galima susirasti naujų draugų, bendraminčių, išbandyti savo jėgas naujose srityse ir patirti nepakartojamų nuotykių. Stovyklų asortimentas yra labai platus ir įvairus, tad dažniausiai vienintelis rūpestis lieka tik išsirinkti. Moksleivių saviraiškos centras taip pat siūlo didelį stovyklų pasirinkimą, kuriose vaikai šauniai leidžia laiką ne tik mokyklos patalpose, bet ir jos teritorijoje. Keramikos studijos „Žiezdrė“ mokiniai taip pat turi galimybę lankyti vasaros stovyklą, kurioje žaidžia įvairiausius žaidimus ir išmoksta galybę naujų dalykų.

Dvi savaites keramikos studijos „Žiezdrė“ mokiniai pramogavo, rungtyniavo ir kūrė kartu su studijos vadove Vida Daukšiene ir Sandra Bradauskiene. Kiekvieną dieną vaikų laukė nauja tema, nauji žaidimai bei naujos veiklos ir svarbiausia – nauji iššūkiai. Vaikai susipažino su įvairiomis naujovėmis, išbandė savo jėgas įvairiose estafetėse,  komandiniuose žaidimuose ir individualiose rungtyse.

Vasaros stovyklos programa prasidėjo birželio 1 d.  Pirmoji užduotis atvykus į studiją buvo sukurti savo svajonių ir lūkesčių medį. Taip pat organizuotoje gerumo mugėje, kiekvienas pristatė savo sugalvotus gerus darbus bei būdus, kaip juos įvykdys. Vaikai visą laiką yra užimti žaidimais tiek lauke, tiek studijos patalpose, tad gauna dozę gerų emocijų. Antroji stovyklos diena skirta šaškių varžyboms. Turbūt kiekvienas iš mūsų žino, kad šaškės puikiai lavina atmintį ir loginį mąstymą, o žaisti jomis smagu ir nenuobodu!

Kitomis dienomis buvo kalbama apie patyčias bei aplinkosaugą. Viena stovyklos dienų buvo skirta būtent pasaulinei aplinkos apsaugai „Kaip išgelbėti auksinę žuvelę?“ Susiskirstę į komandas, vaikai stengėsi išpildyti vieni kitų norus bei troškimus. Ketvirtadienis stovykloje buvo „Keisčiausios šypsenos diena”. Nugalėtoja išrinkta – Kotryna Samoškytė 6 kl. mok. Laimėtoja buvo apdovanota  aukso medaliu. Tą pačią dieną stovyklos dalyviai popieriaus lape improvizavo ir vaizdavo savo lūkesčius, kokias vasaros atostogas jie įsivaizduoja. Birželio 8 d. – „Teatro diena”. Stovyklos dalyviai mokėsi kurti scenografiją pasakai  „Jaučio trobelė”, o vėliau vaidino ir improvizavo pasakos motyvais. Vaikai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir atskleidė savo naujus talentus, gebėjimus. Daugelis dalyvių kartą pabandę vaidinti, panoro daryti tai dažniau, todėl buvo parūpinta erdvė keramikos studijos mokinių pasirodymams ir spektakliams kurti bei įgyvendinti. „Vaikai labai talentingi, jiems jau reiktų platesnės publikos ir gausesnių aplodismentų! Kvieskite mus pasirodyti!“- neslėpė džiugesio studijos vadovė Vida Daukšienė.

Šios ir kitos temos puošė vasaros stovyklą, kurios uždarymas buvo birželio 11 d. Paskutinės dienos metu, vaikai ieškojo įvairiausiose vietose paslėptų braškių ir taip įsijautė, kad net patys tapo braškėmis! Naudodami grimo dažus, vaikai vieni kitiems piešė veidus ir kaip reikiant pasismagino. Tėveliai, atėję pasiimti savo vaikų, vargiai galėjo juos atpažinti, tačiau galiausiai linksmai praleido laiką kartu su savo atžalėlėmis – braškytėmis.
Studijos vadovė Vida Daukšienė  ir laborantė Kazytė  Jums visiems linki kuo gražiausios vasaros! O norintiems ateiti į svečius, išbandyti save įdomioje, kūrybiškoje veikloje: piešti, lipdyti, ar net sukurtuti skulptūrą gali, užsukite į mūsų studiją pirmadieniais, antradieniais ir  trečiadieniais nuo 10 iki 13 val. Čia Jus mielai pasitiks keramikos mokytoja Sandra Bradauskienė ir įtrauks į aktyvią studijos veiklą visą birželio mėnesį iki liepos 1 dienos.

Autorius: Sandra Bradauskienė